מכונת אשראי לעסק

טיפים לבחירת מסוף אשראי

בחירה נכונה של מסוף אשראי יכולה לשפר בצורה משמעותית את ההתנהלות של העסק מול הלקוחות. הדרך לבחור מסוף מן הסוג הזה היא קודם כל להגדיר את אופי השימוש הצפוי בו. התפקיד העיקרי של המסוף הוא לאפשר סליקה של כרטיסי אשראי מסוגים שונים. עם זאת, יש הבדל בין מסוף נייח למכשירי סליקה ניידים.

מסוף נייח מתאפיין בדרך כלל במפרט טכני עשיר ומשוכלל ובאפשרויות חיבור לציוד היקפי, אך הוא מוגבל לפעילות בתוך העסק עצמו. לעומת זאת, מסוף נייד יכול לשמש כקופה ממוחשבת בשטח ולעזור להביא את המוצר או השירות אל הלקוחות. הטיפ בהקשר הזה הוא להתחיל בהגדרת צרכים ומטרות עוד לפני שמוצאים מסוף אשראי לעסק או לחנות.

עוד טיפ הוא להכיר את ההבדלים בין סוגי המסופים. הסוג הנפוץ הוא של מסופי סליקת אשראי רגילים המתאימים לכל סוגי העסקים, לעומת סליקה בשיטת חיוב מיידית שנקראת גם "דביט". הסליקה בשיטת הדביט פחות נפוצה בישראל, אך היא רלוונטית עבור בעלי עסקים שמעוניינים להציע ללקוחות שירותי מכירת כסף מזומן (משיכה) והחזרת עודף בכסף מזומן גם אחרי תשלום באשראי.

ממי קונים מכונת אשראי?

בעלי עסקים מעדיפים בדרך כלל רכישה חד פעמית של מכונת אשראי. בעזרת מכונת אשראי לעסק הם יכולים להציע לקהל הלקוחות אפשרויות סליקה מגוונות ולהעניק להם תחושת ביטחון. מנגד, עסקים ניידים או כאלה שעובדים רק חלק מתקופות השנה לא חייבים לקנות את המכונה. הם יכולים לשכור אותה לפי שעות עבודה, ימים ושבועות וכך לחסוך בהוצאות מיותרות.

כאן הטיפ הוא להשוות בין שירותי השכרה או לפחות לבדוק ממי קונים את המכונה. יש לתת עדיפות לרכישה והשכרה מחברה מקצועית, מוכרת ואמינה בעלת ניסיון.

arrow