מכשיר לכרטיסי אשראי

כיצד מבצעים סליקה של כרטיסי אשראי?

בתי עסק שמכבדים אשראי וסולקים אותו באמצעות קופה רושמת או אופציות אחרות יכולים להגדיל בצורה משמעותית את ההכנסות שלהם. הסליקה באשראי מאפשרת ללקוחות להגדיר פריסת תשלומים רחבה ולחוש ביטחון. בנוסף, עד לפני מספר שנים ניתן היה לבצע את הסליקה באמצעים ידניים בלבד אך כיום יש מכשירים מתקדמים. מכשירי סליקה כרטיסי אשראי מגדילים את המהירות והאמינות של ביצוע התשלומים והם מיועדים למגוון רחב של עסקאות.

יש כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם כאשר בוחרים מכשיר לכרטיסי אשראי. קודם כל, מומלץ לתת עדיפות למכשירים עם מפרט טכני חדשני ויכולות נוחות. מכשירים שפותחו על ידי חברות גדולות ואמינות יהיו נוחים לתפעול. בחלק מהמכשירים ניתן גם לאפשר תשלום באמצעות שבב קרבה NFC וכך להקל על ציבור הלקוחות.

שנית, בבחירת מכשיר סליקה אשראי נדרשת הקפדה על עמידה בתקני אבטחה מחמירים. תקנים אלו מבטיחים לעסק סליקה מלאה ועוזרים גם ללקוח להרגיש בטוח. העמידה בתקנים קיימת רק בחלק ממכשירי הסליקה והיא בדרך כלל מזוהה עם חברות גדולות.

סוגי סליקת אשראי

כל מכשיר שנבחר לטובת סליקה מסודרת של אשראי בעסקים וחנויות צריך להתאים לאופי הפעילות מול הלקוחות. יש למשל עסקים שמתמקדים בפעילות מקוונת ולכן הסליקה שלהם באינטרנט, לעומת סליקת כרטיסי אשראי עם מכשירי טלפון ניידים שמיועדים לנקודות מכירה בשטח. גם סליקת הוראות קבע בכרטיסי אשראי לא מתאימה לכל עסק אלא רק למי שמציע פריסת תשלומים מן הסוג הזה, בעוד סליקת פריפייד תהיה רלוונטית עבור עסקים שמקבלים כרטיסים נטענים.

הגדרה מראש של אופי השימוש עוזרת למצוא מכשיר לסליקת אשראי ברמה גבוהה. אחרי שעוברים את השלב הזה ניתן להיכנס לעובי הקורה ולהשוות בין המכשירים לפי המפרט. יש לבדוק מה כולל המפרט של המכשיר, איזה ממשק משתמש יש בו והאם ניתן לבצע התאמות ושינויים לפי צרכי העסק. בנוסף, חלק מהמכשירים כבר עומדים בדרישות של סליקת כרטיסי אשראי ללא מגע. אלו מכשירים שנפוצים נכון להיום בתחבורה ציבורית, רשתות מזון מהיר וגופים שעובדים תחת לחץ של זמן.

arrow