קופה רושמת אינטרנטית

הדור הבא של הקופה הרושמת

קופה רושמת קלאסית היא מכשיר מכני או אלקטרוני שבעזרתו ניתן לחייב לקוחות. הקופה מקבלת את כל אמצעי התשלום ובעזרתה ניתן למשל לגבות מזומן, צ'קים, כרטיסי אשראי, קופונים וכדומה. התפקיד של הקופה הוא לסייע לבעלי עסקים לעקוב אחר המכירות לפי מחלקות או קופאים.

נוסף, קופה משוכללת ניתנת לחיבור לשירותי משרד אחורי ויש קופות שמאפשרות ניהול מאובטח מרחוק. הקופות החדשות מסוגלות לספק נתוני מלאי שוטפים, לנהל ספקים ולנהל דוחות עובדים לרבות שעות נוכחות וחישובי שכר או קביעת עמלות ופרמיות.

הדור הבא של קופות רושמות כבר נשען על פלטפורמה מקוונת. קופה רושמת באינטרנט היא סוג של נקודת מכירה וירטואלית ללא חומרה פיזית. הקופה הממוחשבת הופכת את תהליך המכירה לפשוט ויעיל, וניתן להתקין אותה על כל סוג של מערכת הפעלה. הדפסה של קבלה או חיוב אשראי מתבצעים באמצעות חיבור קופה רושמת אינטרנטית לציוד היקפי.

היתרונות של קופה באינטרנט

המעבר של הקופה הרושמת לסביבה המקוונת מביא איתו שורה ארוכה של יתרונות מיוחדים. הקופה מנצלת את המידע הדיגיטלי כדי לאסוף אינפורמציה על הלקוחות ולנתח את הרגלי המכירה עבור בעל העסק. באמצעות קופה מקוונת ניתן לשרת טוב יותר את הלקוחות, ולדעת מה החוזקות או החולשות של העסק בהשוואה למתחרים. הקופות גם עוזרות לארגן מוצרים ולנהל את המלאי, הן חוסכות בהוצאות עבור עסקים קטנים והן אטרקטיביות במיוחד לנקודות מכירה בשטח.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין צורך ברקע טכני מסובך כדי להפעיל את הדור הבא של הקופה הרושמת. הקופה באינטרנט פועלת בסגנון דומה לקופה הרגילה. ההבדל היחיד נובע מהעובדה שאין חומרה פיזית, אלא רק תוכנה שמתחברת כאמור לציוד היקפי לסליקת אשראי, הדפסת קבלות וכדומה.

arrow