תוכנת קופה רושמת

מה הקשר בין תוכנה וחומרה של קופה רושמת?

קופה רושמת הייתה במקור מכשיר אלקטרוני נייח שתפקידו לבצע חישובים המבוצעים בעת עסקאות מכירה. הקופה היא כבר עשרות שנים חלק בלתי נפרד מעסקאות שמבוצעות בחנויות ובתי עסק ברחבי העולם, בין היתר בזכות העובדה שהיא מאפשרת אחסון של הסכום שניתן בגין המכירה, תשלום עודף ללקוח, הנפקת קבלה ועוד. עם הזמן החלו שכלולים טכנולוגיים למצוא ביטויים בקופות רושמות וכיום יש דגמים חדשים שמבוססים על תוכנות נחשב מתקדמות במיוחד.

התוכנה היא זו שמפעילה את הקופה הרושמת המודרנית. הקופה עצמה היא החומרה ובה משתמשים כדי להעביר ולסלוק כרטיסי אשראי או לשמור את הכסף המזומן או ההמחאות, בעוד התוכנה פועלת מאחורי הקלעים על מנת לבצע את החישובים והרישומים. החומרה והתוכנה עדיין תלויות אחת בשנייה כדי להפעיל את הקופה הרושמת בצורה תקינה, אך קל יותר להחליף תוכנת קופה רושמת מאשר את הקופה כולה.

כך תדעו מתי להחליף תוכנה

הזמן הנכון להחליף תוכנה היא כאשר בעל העסק רוצה לבצע פעולות מסוימות אך אין לו את הפונקציות המתאימות בקופה. בתוכנות החדשות אפשר למשל לנהל מלאי, לקבל המלצות להזמנה מספקים ולאפשר מכירה בהקפה ללקוחות מועדפים.

יש תוכנות שמנהלות את העסק תוך קביעת מחירונים מיוחדים ומחירי סוף עונה, מעקב אחר ביצועי ודוחות עובדים, קביעת עמלות והפקת חשבוניות. ככל שהתוכנה של הקופה הממוחשבת תהיה נוחה ומתקדמת יותר, כך סביר להניח שבעל העסק יוכל לחסוך לעצמו זמן ועלויות ניהול מצטברות.

תוכנת קופה ממוחשבת נדרשת לעמוד בתקן המתקדם ביותר של בקרת איכות ולספק גם פתרונות אבטחה מתקדמים. אם התוכנה שיש לכם בתוך הקופה הממוחשבת כבר לא עונה על הציפיות, כדאי שתחליפו אותה. אפשר לעשות זאת באמצעות התקנת תוכנת קופה רושמת חינם או לאחר התייעצות עם אנשי מקצוע.

אופציה אחרת היא לברר על תוכנת קופה רושמת להורדה באתרי האינטרנט. במקרים כאלה יש לבדוק באיזו גרסה של תוכנת קופה רושמת להורדה חינם מדובר, מה היתרונות והחסרונות שלה בהשוואה לתוכנות אחרות והאם היא בכלל מתאימה לצרכים של העסק.

arrow